TEKNİK İŞLETİM VE BAKIM HİZMETLERİTEKNİK İŞLETİM VE BAKIM HİZMETLERİ

Apartmanların ve sitelerin yönetiminde yasalara uygun işlemlerin yapılması, insan sağlığının ve can güvenliğinin sağlanması kapsamında en önemli hizmet yönetimi başlıklarından biri de tesislerin teknik işletim ve bakım hizmetleridir.

Apartmanlara ve sitelere ait tüm ortak alanların, bu tesislerde bulunan makine parkurlarının ve tesis fiziki altyapısının teknik bakım, onarım ve renovasyon hizmetleri tüm bu tesislerdeki gündelik hayatın huzurlu, güvenli, verimli ve yaşanabilir halde sürdürülebilmesinin tek yoludur.

HMC PROFESSIONAL

Teknik işletim ve bakım hizmetleri apartmanların ve sitelerin can damarıdır. Tüm bu hizmetlerin zamanında ve doğru şekilde yapılması apartmanlarda ve sitelerde yaşayan sakinlerin yaşam standartlarını belirler.

Teknik İşletim ve bakım hizmetleri gündelik hayatın sorunsuz ve can güvenliği sağlanmış şekilde sürdürülebilmesini sağlarken aynı zamanda yasal yaptırımlar kapsamındadır. Asansör, hidrofor, diafon sistemleri, jeneratör, yangın söndürme sistemleri, su depoları, ısıtma soğutma sistemleri, havuz, yakıt depoları, merkezi anten sistemi, paratoner sistemleri, elektrik alt yapısı vb. birçok teknik konu ilgili yasalar çerçevesinde ele alınır ve çözüme kavuşturulur. Yani teknik işletim ve bakım hizmetlerini temin etmek apartman ve site yönetimleri için keyfi bir tercih değil aynı zamanda yasal yaptırımları ve uygulanmaması neticesinde sonuçları olan zorunlu bir uygulamadır.

Teknik işletim ve bakım hizmetleri, sadece arıza oluştuğunda alınması gereken bir hizmet değildir. Apartman ve site bünyesinde bulunan tüm makine parkurlarının düzenli bakımını da kapsar. Bakımı düzenli yapılan tesislerdeki tüm makine parkurları sorunsuz ve düzenli çalışacağı için oluşabilecek sorunlar minimum seviyeye indirilir, sakinlerinin/görevlilerinin can güvenliği sağlanmış olur ve oluşabilecek olası arızaların önüne geçileceği için maliyet avantajı da sağlanmış olur.

HMC PROFESSIONAL

Apartmanlarda ve siteler makine parkurlarının bakımları zamanında yapılmalı ve oluşan her tip arızanın akabinde yapılan işlemlerin içeriği ve tarihleri mutlaka yönetimlerce not alınmalıdır. Sürekli aynı problemleri yaşatan parkurlardaki teçhizatlar için kalıcı çözümler uygulanmalıdır. Elbette tüm parkurlara ait yedek parçaların da ihtiyaçların aciliyet durumu gözetilerek hazır bulundurulmasında da fayda vardır.

Genel olaral Profesyonel Temizlik Hizmetleri kapsamında sunduğumuz
hizmet başlıklarını şu şekilde sıralandırabiliriz:

 1. TESİS ORTAK ALANLARI VE KAT BAKIM HİZMETLERİ
 2. ASANSÖR
 3. HİDROFOR VE SU DEPOLARI
 4. ELEKTRİK TESİSATI
 5. SU TESİSATI
 6. JENERATÖR
 7. AYDINLATMA SİSTEMLERİ
 8. DALGIÇ POMPA
 9. SU ARITMA SİSTEMLERİ
 10. ISITMA VE SOĞUTMA SİSTEMLERİ
 11. HAVUZ MAKİNE DAİRELERİ

Teknik işletim ve bakım hizmetleri kapsamına giren tüm bu işler farklı teknik konuları içerir ve her biri birbirinden çok farklı şirketlerin uzmanlık alanına girer. Dolayısıyla binalarda bu işlerden sorumlu yönetimlerin hem sağlam bir tedarikçi zinciri sağlaması lazım hem de yapılacak/yapılan işlerin içeriğine ve maliyet durumuna hâkim olması gerekmektedir.

İşte tamda bu noktada HMC PROFESSIONAL Yönetim devreye girmektedir. Uzun yıllar, önce inşaat sektöründe sonrasında yönetim sektöründe profesyonel tecrübeler edinmiş şirketimiz yönetimler adına her tip teknik işletim ve bakım onarım hizmetlerinin güvenli, yasalara uygun ve optimum maliyetlerde gerçekleştirilmesini sağlar. Gerek mevcut yönetimlerle çalışan tedarikçilerin gerekse de şirketimiz tarafından yönlendirilen tedarikçilerin seçimini ve sözleşme yönetimini kanunlar ve evrensel standartlar kapsamında gerçekleştirir.

HMC PROFESSIONAL

Apartmanlarda ve sitelerde bulunan her tip makine parkurunun periyodik bakımları şirketimiz tarafından genel kurul öncesinde tesis işletme projesine dahil edilerek ortalama maliyetleri yılın başında belirlenir. Kat maliklerinin onayına müteakip her tip parkurun haftalık, aylık ve yıllık periyodik bakımları şirketimiz tarafından yaptırılır ve denetlenmesi sağlanır. Böylece yaşanabilecek her tip arızanın mümkün olduğunca önüne geçilerek güvenli, sürdürülebilir ve maliyet avantajı sağlayan bir işletme ve bakım hizmeti sunulmuş olur.

HMC PROFESSIONAL Yönetim, 0850 420 27 79 numaralı 7/12 müşteri hizmetleri sayesinde tüm sakinlerin ve binada görevli personellerin makine parkurları konusundaki her tip önerisini, taleplerini ve şikayetlerini otomasyon sistemi üzerinden kayıt altına alır ve derhal tedarikçi firmaları tesise yönlendirerek çağrıların sonuçlandırılmasını sağlar.

Apartmanları ve siteleri yaşanabilir kılmak, tesis ortak alanlarında ve makine parkurlarında oluşabilecek her tip kazayı ortadan kaldırmak için HMC PROFESSIONAL Yönetim’e güvenebilirsiniz.


Sizleride referanslarımız arasında görmek istiyoruz.
HMC Professional markasının ayrıcalıklı hizmetlerinden
yararlanmada geç kalmayın.